CNS 14561 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14561
Classified No. K61074
車用及航空汽油中苯及甲苯含量測定法(氣體層析法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14561" standard !
1. If you only need this CNS14561 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14561
CNS Standard Chinese Title 車用及航空汽油中苯及甲苯含量測定法(氣體層析法)
CNS Standard Classified No. K61074 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:06/07/2001 Confirmed date:09/04/2020
Chinese Version Pages 11
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)