CNS 14575 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14575
Classified No. N4185
澱粉及衍生產品二氧化硫含量之測定-酸滴定法及濁度法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14575" standard !
1. If you only need this CNS14575 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14575
CNS Standard Chinese Title 澱粉及衍生產品二氧化硫含量之測定-酸滴定法及濁度法
CNS Standard Classified No. N4185 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/01/2001 Confirmed date:03/07/2019
Chinese Version Pages 5
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)