CNS 14819 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14819
Classified No. K61100
Method of test for surface flammability of materials using a radiant heatenergy source
材料表面耐燃燒性試驗法-輻射熱源垂直試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14819" standard !
1. If you only need this CNS14819 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14819
CNS Standard Chinese Title 材料表面耐燃燒性試驗法-輻射熱源垂直試驗法
CNS Standard Classified No. K61100 - Chemical Industry
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:04/12/2004 Confirmed date:09/15/2017
Chinese Version Pages 11
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)