CNS 14849 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14849
Classified No. N6375
Method of test for wines and spirits-Determination of alcohol content by volume
酒類檢驗法-酒精度之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14849" standard !
1. If you only need this CNS14849 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14849
CNS Standard Chinese Title 酒類檢驗法-酒精度之測定
CNS Standard Classified No. N6375 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:07/22/2004 Confirmed date:12/10/2018
Chinese Version Pages 169
English Version Translate after your order
Translation Time About 5-20 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)