CNS 14856 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS14856
Classified No. N6380
水果及蔬菜汁飲料檢驗法-鈉、鉀、鈣、鎂之測定(火焰光度計法)
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 14856" standard !
1. If you only need this CNS14856 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 14856
CNS Standard Classified No. N6380 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/16/2004 Confirmed date:12/10/2018
Chinese Version Pages 2
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)