CNS 15738 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15738
Classified No. N6404
Method of test for spices and condiments – Determination of filth
香辛料及調味料之檢驗法-污物之測定
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15738" standard !
1. If you only need this CNS15738 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15738
CNS Standard English Title Method of test for spices and condiments – Determination of filth
CNS Standard Chinese Title 香辛料及調味料之檢驗法-污物之測定
CNS Standard Classified No. N6404 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:08/14/2014 Confirmed date:11/05/2019
Chinese Version Pages 8
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)