CNS 15747 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS15747
Classified No. Z7315
Method of test for release of nickel from articles come into contact with human body
與人體接觸物品之鎳釋出量試驗法
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 15747" standard !
1. If you only need this CNS15747 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 15747
CNS Standard Chinese Title 與人體接觸物品之鎳釋出量試驗法
CNS Standard Classified No. Z7315 - General & Miscellaneous
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:09/29/2014 Confirmed date:12/10/2019
Chinese Version Pages 23
English Version Translate after your order
Translation Time About 5-20 Work Days
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)