CNS 11867 Standard english version summary
CNS Chinese National Standard General No. CNS11867
Classified No. N6205
Method of Test for Canned Food-Leaking Test
食品罐頭檢驗法–檢漏試驗
Date of Approval
Bureau of Standards, Metrology and Inspection Date of Revision
Thanks for your interest in "CNS 11867" standard !
1. If you only need this CNS11867 standard, you can pay directly on this page,
Add to cart
CNS Standard Code CNS 11867
CNS Standard English Title Method of Test for Canned Food-Leaking Test
CNS Standard Chinese Title 食品罐頭檢驗法–檢漏試驗
CNS Standard Classified No. N6205 - Agriculture, Food
CNS Standard Status Status:Current; Latest date:02/03/1997 Confirmed date:12/10/2018
Chinese Version Pages 3
English Version Already Translated
Translation Time 1 Work Days
* Order Items
* Email
How to pay by credit or debit card?
  • Relational CNS standards of CNS 11867     Keyword: Method Test Canned Food Leaking Test ...
  • Method of Test for Compressive Strength of Hydraulic Cement Mortars (Using 50mm or 2 in. Cube Specimens)